Wylewki i posadzki anhydrytowe Kraków

Naturalne posadzki WOLPLAN w Krakowie

Jakość materiałów ma niebagatelne znaczenie dla komfortu użytkowania pomieszczeń. Wobec dostępu do nowocześniejszych rozwiązań cement pułsuchy jako wylewka przestaje być tak atrakcyjny, jak kilkanaście lat temu. Jego miejsce w dziedzinie budownictwa zajmują wylewki anhydrytowe. Stanowią one znaczącą część oferty naszej firmy. Zachęcamy do przyjrzenia się korzyściom, jakie niesie za sobą ta nowoczesna wylewka.

Wylewki anhydrytowe o dobrych właściwościach

Posadzki tworzone z anhydrytu są znacznie wytrzymalsze od porównywalnych produktów. Cechuje je bardzo dobra żywotność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Cała małopolska ceni sobie tak trwałe rozwiązania. Oprócz tego warto pamiętać o pozostałych wyróżnikach wylewek, do których zaliczamy:

  • idealnie współgranie z niskotemperaturowymi systemami grzewczymi (pompy ciepła),
  • szybkie twardnienie,
  • nietoksyczność,
  • homogeniczność mieszanki,
  • elastyczność, w zastosowaniu różnych okładzin,
  • lekkość wynikająca z niewielkiej grubości wylewki.

Poza tym wylewki anhydrytowe mają świetne właściwości samorozlewne i samopoziomujące. Do kolejnych zalet zaliczyć można, także przewodnictwo cieplne na poziomie 2,0 W/(m2K). To przekłada się na bezproblemowe zastosowanie wylewki zwłaszcza wtedy, gdy planuje się montaż ogrzewania podłogowego. Kraków jest jednym z wielu miast w Polsce, które chętnie korzystają z tego praktycznego sposobu ogrzania domu czy mieszkania.

Wysokie przewodnictwo cieplne pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wynika to z możliwości znacznie szybszego osiągnięcia pożądanej temperatury przy zastosowaniu niskotemperaturowych systemów grzewczych, a zatem mniejszym zużyciu energii. Właśnie dlatego nasze wylewki idą najczęściej w parze z ogrzewaniem podłogowym. Ze specjalnym rodzajem anhydrytu czas oczekiwania na możliwość chodzenia skraca się do 8 godzin. To pozwala na jeszcze szybsze zakończenie prac wykończeniowych.

lekki ekologiczne wylewki styrobetonowe wolplan

Styrobeton

Podkład i termoizolacja

Styrobeton jest to innowacyjny produkt o właściwościach termoizolacyjnych, który jest stosowany do wyrównywania stropów na, których można układać instalację ogrzewania podłogowego bez konieczności rozkładania styropianu. Idealnie nadaje się do renowacji drewnianych stropów i nie tylko.

naturalne posadzki anhydrytowe lekkie wylewki styrobetonowe wolplan

Wylewki anhydrytowe

Przyjazne dla otoczenia - zdobywca EMI-CODE

Nasze nisko emisyjne wylewki anhydrytowe jako jedyne w Polsce zostały wyróżnione znakiem EMI-CODE Plus. Jednak nie jest to jedyna zaleta, gdyż charakteryzują się wysoką wytrzymałością, oraz posiadają doskonałe właściwości przewodzenia ciepła.

Tanie wylewki przemysłowe

W grupie materiałów PREMIUM Udostępniamy dwa rodzaje wylewek anhydrytowych: CA oraz GENEO. Pierwsza wersja materiału znajduje swoje zastosowanie w przypadku płytek i paneli podłogowych, a także parkietów czy desek wielowarstwowych. Wylewki CA wymagają jednak dodatkowej obróbki w postaci czyszczenia papierem ściernym, aby uzyskać odpowiednią strukturę. Z kolei anhydryt GENEO jest materiałem naturalnym. W związku z tym nie potrzebuje żadnego szlifowania. Cechuje się gładką powierzchnią, gotową od razu do nakładania desek, parkietu, paneli winylowych, żywic czy wykładzin dywanowych. Kraków szczególnie docenił wylewkę GENEO, o czym świadczy zainteresowanie naszych klientów.

Ostatnią zaletę innowacyjnych wylewek stanowi ich korzystna wycena. Koszt usługi i materiałów wynika z takich czynników, jak powierzchnia pomieszczenia, grubość posadzki czy konieczność zamontowania ogrzewania podłogowego. Ostateczna cena jest więc uczciwie szacowana na podstawie potrzeb naszych klientów. Poza tym warto zwrócić uwagę na znakomity stosunek ceny do jakości materiałów.

Województwo małopolskie zachęcamy do skorzystania z naszej profesjonalnej oferty. W razie wątpliwości dotyczących terminów czy szczegółów współpracy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszymi pracownikami. Z przyjemnością doradzimy najkorzystniejsze dla naszych klientów rozwiązania.