Posadzki i wylewki anhydrytowe Jawor

Wylewki anhydrytowe Jawor – Oferta i realizacje WOLPLAN

Od ponad 10 lat specjalizujemy się w wykonywaniu wylewek cementowych, anhydrytowych i styrobetonowych. W 2018 roku renomowany na całym świecie GEV (niemiecki instytut chemii budowlanej) wyróżnił nasze syntetyczne wylewki anhydrytowe WOLPLAN CA znakiem instytutu EMICODE. W praktyce potwierdza to, iż przy produkcji naszego wyrobu nie wykorzystujemy substancji rakotwórczych i mutagennych. Oferta WOLPLAN jest skierowana oraz dopasowywana do potrzeb zarówno do klientów indywidualnych, firmowych, jak i też instytucji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pochwalić się licznymi realizacjami w zakresie domów jednorodzinnych, wieżowców, biurowców, kamienic, szpitali, hoteli, fabryk, urzędów pocztowych, klinik, szkół i przedszkoli na terenie całej Polski. Wśród najbardziej rozpoznawalnych projektów wyróżnić możemy tu choćby wrocławski Sky Tower i CPD lub warszawski NeoPark, GBC, Oxigen Park i Ufficio Primo. Warto pochwalić się tu również, iż nasz materiał wideo dotyczący tego, jak prawidłowo wykonać wylewkę anhydrytową w pomieszczeniu z podłogowym systemem ogrzewania, ma na YouTube ponad 2,3 miliona wyświetleń. W kwestiach takich jak realizacja posadzki albo wylewki anhydrytowej lub styrobetonowej Jawor jest jednym z wielu miast, w których oferujemy kompleksowe wsparcie naszych doświadczonych fachowców.

Posadzki anhydrytowe Jawor – Jakie są ich zalety?

Wykonane z ciężkiego i wolno nagrzewającego się betonu posadzki w Jaworze i okolicznych miejscowościach zdecydowanie opłaca się zmodernizować, szczególnie jeśli mają się one w przyszłości łączyć z nowoczesnym systemem ogrzewania podłogowego. Jedną z największych zalet wylewek anhydrytowych w Jaworze docenią z pewnością wszyscy miłośnicy optymalizacji kosztów. Ze względu na możliwość wykonywania posadzek na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji podziałowych poziom trudności prac spada, a wraz z nim koszty. W przeciwieństwie do cementowych posadzek wylewki anhydrytowe mogą być wzmacniane bez ryzyka odkształcenia. Warto zwrócić tu również uwagę na to, iż masę anhydrytową da się podawać w postaci płynnej na dużych wysokościach. Jako że grubość posadzki anhydrytowej da się swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb, rozwiązanie to perfekcyjnie sprawdza się na wyższych elewacjach. Zarówno w przypadku remontowanych, jak i też zabytkowych obiektów wielu fachowców wybiera wylewki anhydrytowe ze względu na prostą aplikację, niską wagę oraz niemalże nieograniczone możliwości estetycznego wykończenia.

Styrobeton Jawor – Jakie ma właściwości?

Ekologiczny styrobeton WOLPLAN ST tworzony jest z wody, cementu, granulatu styropianowego oraz specjalistycznego dodatku, który nadaje zaprawie jednorodność i trwałość. Substancje te mieszane są w odpowiednich proporcjach w profesjonalnych agregatach. Materiał ten ceniony jest przede wszystkim ze względu na właściwości takie jak niepalność, nie łatwopalność, nietoksyczność, niewrażliwość na wilgoć, dźwiękoszczelność, termoizolacyjność, lekkość, odporność na pleśń oraz szkodniki i krótki czas zastygania. Szacuje się, iż posadzka ze styrobetonu WOLPLAN ST jest nawet do 20 razy lżejsza niż beton. Mając na uwadze zalety wszystkich tych właściwości, łatwo zrozumieć można, dlaczego ekologiczny styrobeton WOLPLAN ST doskonale sprawdza się jako:

  • termoizolacyjna podbudowa pod podłogowy system grzewczy,
  • masa do wyrównywania stropów o niskiej nośności,
  • wylewka wyrównująca oraz wypełniająca szczeliny w wielokondygnacyjnym budownictwie,
  • warstwa wygłuszająca,
  • izolacja termiczna do podłóg industrialnych, dachów oraz asfaltu,
  • podkład pod specjalne konstrukcje handlowe, przemysłowe i wylewki anhydrytowe.

Czym dokładnie jest anhydryt?

Gdy występujący jako naturalna kopalina anhydryt rozpuszcza się w wodzie, zamienia się w gips i zwiększa swoją objętość. Zwany również siarczanem wapnia minerał ze względu na swoje właściwości i powszechne występowanie na całym świecie jest często wykorzystywany w charakterze spoiwa. Jeżeli chodzi o wylewki anhydrytowe, to działa to dokładnie tak samo jak w przypadku wylewek cementowych, w których spoiwem jest cement. Warto zaznaczyć tu, iż w wylewkach WOLPLAN GENEO zastosowaliśmy anhydryt pochodzenia naturalnego, ale w wylewkach WOLPLAN CA zastąpiliśmy go syntetyczną odmianą, która pochodzi z przetwórstwa skały wapiennej fluorytu. Jedną z wielu zalet tych rozwiązań jest to, iż nie wywołują one reakcji alergicznych u osób uczulonych na pyły przemysłowe.

Wylewki samopoziomujące Jawor – Gdzie warto stosować?

Ręczne wyrównywanie nierównej posadzki (np. poprzez docinanie styropianu) to niezwykle kosztowny i czasochłonny proces, który w efekcie końcowym zapewnia dużo gorsze parametry niż profesjonalnie wykonana anhydrytowa posadzka. Jeżeli chodzi o wylewki samopoziomujące, Jawor jest jednym z wielu miast, w których mogą się one świetnie sprawdzić w charakterze podkładu pod wszelkiego rodzaju płytki czy panele. Rozwiązanie to wykorzystywane może być w niemalże wszystkich rodzajach pomieszczeń (np. mieszkalnych, gospodarczych, technicznych, użytkowych, magazynowych, biurowych, przejściowych itp.). Dzięki równej powierzchni samopoziomująca wylewka anhydrytowa minimalizuje zużycie kleju (np. do ceramiki, paneli, wykładzin) oraz zapewnia równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni. Warto podkreślić, iż rozwiązanie to doskonale sprawuje się w połączeniu z nowoczesnymi systemami ogrzewania podłogowego. Mając na uwadze, iż wylewki anhydrytowe cechują się średnią grubością na poziomie zaledwie 5 cm, łatwo zrozumieć można, dlaczego wykorzystuje się je zarówno na niższych, jak i wyższych elewacjach.

Posadzki Jawor – Jak oszacować koszty anhydrytowej, cementowej lub styrobetonowej wylewki?

Wszystkie realizowane przez naszych wykwalifikowanych specjalistów zlecenia są zawsze wyceniane indywidualnie. Jeżeli chodzi o koszty anhydrytowej posadzki, Jawor jest jednym z wielu miast, w których cena naszych usług jest ściśle dostosowana do realizacji, dzięki czemu nie trzeba przepłacać za zbędne materiały lub usługi. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszych produktów i realizacji lub trudności z doborem odpowiedniego rozwiązania zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym doświadczonym Technologiem. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą prosimy zaś kontakt za pośrednictwem dedykowanego i intuicyjnego formularza.