Masa styropianowa WOLPLAN ST
 
 

Styrobeton - masa styropianowa

Szybkość - Wygoda - Oszczędność - Ekologia

Wylewki Styrobetonowe

Wylewki styrobetonowe mają swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Świetnie nadają się do renowacji stropów w remontowanych kamienicach lub adaptacjach poddaszy.

Wolplan ST jest lekkim materiałem wypełnieniowym, którego nazwaliśmy styrobetonem. Z tego powodu produkt ten znalazł zastosowanie na stropach o niskiej nośności np. na legarowych stropach drewnianych. Wówczas stanowi warstwę wypełnieniową i wygłuszającą. Ten podkład styrobetonowy jest materiałem idealnie nadającym się do wyrównania podłoża surowego, takiego jak chudziak, na którym znajdują się instalacje elektryczne i hydrauliczne.

Styrobeton ze względu na swoje właściwości samorozlewne idealnie wypełnia wszystkie szczeliny, których nie da się dokładnie wypełnić standardowym podkładem styropianowym.

Styrobeton Wolplan ST jest to produkt ekologiczny, gdyż do jego produkcji używa się granulatu styropianowego. Jest pozyskiwany w procesie przetwórstwa podkładów styropianowych, które ze względu na swoje gabaryty i sprężystość nie podlegają utylizacji.

Lekkie podkłady styrobetonowe WOLPLAN ST idealnie nadają się na podbudowę termoizolacyjną. Nasz styrobeton doskonale nadaje się do zastosowania pod ogrzewanie podłogowe. Jest to metoda, która pozwala na szybkie i dokładne przygotowanie podłoża pod wylewkę anhydrytową.

Polecamy Państwu nasz nowy produkt, którym jest Pakiet Podłogowy. Nasi Klienci przy wyborze kompleksowej realizacji całego pakietu podłogowego oszczędzają czas i pieniądze. Ponadto zyskują gwarancję na wszystkie usługi od jednego wykonawcy.

Parametry techniczne

Wylewki styrobetonowe mają swoje zastosowanie jako:

 • wylewka wyrównująca na belkach drewnianych oraz podłogach na poddaszach jak i stropach łukowych czy betonowych ze specjalnymi wymogami statycznymi
 • podbudowa pod zwykłe konstrukcje podłogowe jak np. jastrychy
 • podkład pod specjalne konstrukcje podłogowe industrialne i handlowe
 • izolacja termiczna do podłóg industrialnych, w supermarketach, basenach itp.
 • termoizolacja na płaskich dachach
 • izolacja pod powierzchnie asfaltowe
 • masa wyrównująca nierówności chudziaków i surowych stropów, na których mogą być zamontowane instalacje wodne, elektryczne i rekuperacja 
wylewki cementowe

Wylewki cementowe

Samorozlewne

Nowa technologia cementowych wylewek samopoziomujących. Parametry zbliżone do wylewek anhydrytowych

wylewki anhydrytowe

Posadzki anhydrytowe

Wyłącznie z naturalnych składników - zdobywca EMI-CODE Plus

Potrzebujesz posadzki anhydrytowej? Nie czekaj zamów jedną z naszych naturalnych wylewek anydrytowych już dziś.

Jak i z czego tworzymy styrobeton?

Do produkcji zaprawy cementowo-styropianowej potrzeba kilku składników: wody, cementu, odpowiedniego granulatu styropianowego oraz specjalistycznego dodatku, który ma na celu nadać materiałowi jednorodność i trwałość. Styrobeton WOLPLAN powstaje na skutek procesu mieszania powyższych elementów w profesjonalnych agregatach.

Korzyści z zastosowania wylewki styrobetonowej

Nasz Styrobeton cechuje się wieloma zaletami. Dzięki temu zyskał szczególną popularność i stosuje się go nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w nowoczesnych fabrykach. Lekka wylewka styrobetonowa wyróżnia się bowiem:

 • ochroną przeciwpożarową (jest niepalny lub niełatwopalny w zależności od rodzaju);
 • nietoksycznością;
 • niewrażliwością na wilgoć,
 • dźwiękoszczelnością;
 • termoizolacyjnością;
 • lekkością (posadzka styrobetonowa WOLPLAN jest nawet do 20 razy lżejsza od betonu);
 • ochroną przed działaniem pleśni oraz szkodników;
 • szybkim schnięciem i twardnieniem.

W świetle tych zalet styrobeton WOLPLAN uchodzi za bezkonkurencyjny. Pozwala obniżyć całkowity koszt budowy i ograniczyć czas potrzebny do wzniesienia inwestycji. Co jednak najważniejsze, nasza wylewka styrobetonowa eliminuje konieczność ocieplenia obiektu, a więc oszczędza energię cieplną.

Wycena posadzki styrobetonowej

Potrzeby naszych Klientów oraz projekty budowlane różnią się między sobą w znaczący sposób. Dlatego stawiamy na indywidualną wycenę zlecenia. Pod uwagę bierzemy takie czynniki, jak planowane ogrzewanie odłogowe, grubość podkładu styrobetonowego, powierzchnię w m², rodzaj budynku i inne. Cena jest ściśle dostosowana do sytuacji. W ten sposób nasi klienci nie przepłacają za usługi lub produkty, których nie potrzebują.

Więcej informacji na temat ceny oraz szczegółów współpracy udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do którego serdecznie zachęcamy.