wylewki-cementowe
wylewki-cementowe

Wylewki cementowe

Wylewka samopoziomująca cementowa

W każdym budynku mieszkalnym i przemysłowym na podłożach stosuje się warstwę wyrównującą. Nazywana też jastrychem lub wylewką, jest odpowiedzialna za trwałość podłogi oraz brak spękań na jej powierzchni. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej stosowanych w ostatnim czasie rozwiązań jest wylewka samopoziomująca cementowa. Półpłynną mieszankę równomiernie rozprowadza się po powierzchni podłogi, tworząc dokładnie poziomą warstwę. Ten produkt wykonuje się przede wszystkim z cementu portlandzkiego oraz piasku, które rozrabia się z wodą. Często dodatkowo mieszankę uzupełniają wzmacniające mikrowłókna. Mieszanki WOLPLAN są pozbawione składników uznawanych za rakotwórcze.

Samopoziomujące wylewki cementowe można podzielić na dwie grupy, biorąc pod uwagę grubość tej warstwy. Wylewki cienkowarstwowe można stosować do podłoży o grubości między 1 a 30 milimetrów. Z kolei produkty określane jako grubowarstwowe to podłoża o grubości między 10 a 50 milimetrów. Poszczególne warianty różnią się grubością kruszyw i składem.

Samopoziomująca wylewka cementowa – najważniejsze cechy

Najważniejszą cechą, jaką charakteryzuje się każda samopoziomująca wylewka cementowa, jest łatwość wyrównania podłoża. Gotowa mieszanka ma konsystencję, która grawitacyjnie układa się na podłożu. Dokładnie zasłania wszelkie nierówności i wgłębienia, dlatego po związaniu podłoże staje się gładkie. Dzięki temu wylewki cementowe są świetnym przygotowaniem podłoża do dalszego wykończenia. Można układać na nich panele lub płytki ceramiczne. W nowoczesnych aranżacjach ich wygląd stanowi wystarczającą dekorację i nie stosuje się dodatkowego wykończenia.

Wylewki samopoziomujące cementowe służą też do zakrywania instalacji biegnących na fundamentach lub stropie. Wszystkie mieszanki cementowe świetnie sprawdzają się podczas montażu ogrzewania podłogowego. Można zakryć nimi także inne rury instalacyjne oraz warstwę ocieplenia. Na uwagę zasługuje także stosunkowo niska cena wylewki cementowej. Z uwagi na te cechy wylewka samopoziomująca cementowa może być stosowana w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, a także na zewnątrz budynków. Właściwości wylewki pozwalają na użycie jej także w pomieszczeniach wilgotnych.

Styrobeton

Styrobeton

Potrzebujesz podkładu podłogowego?

Mamy dla ciebie rewelacyjne rozwiązanie. Nowoczesna metoda termoizolacji podłogowej z pewnością spełni twoje oczekiwania.

wylewki cementowe

Wylewki Cementowe

Samorozlewne

Nasz najnowszy produkt, samorozlewne wylewki cementowe samopoziomujące o podobnych parametrach do wylewek anhydrytowych

Jak wykonuje się wylewki cementowe?

Przed wykonaniem wylewki, należy dokładnie wyczyścić podłoże oraz usunąć z niego kurz i niezwiązane z nim elementy. Dopiero wówczas  samopoziomująca wylewka cementowa będzie miała szansę na uzyskanie właściwej przyczepności. Masę można przygotować samodzielnie, mieszając składniki. Jednak zazwyczaj lepszym rozwiązaniem jest zamówienie betoniarki wypełnionej mieszanką przygotowaną przez producenta WOLPLAN. Taka cementowa wylewka samopoziomująca ma zapewnione parametry techniczne, a także spełnia wszystkie wymogi jakościowe. Nowoczesne mieszanki cienkowarstwowe zazwyczaj wiążą znacznie szybciej, niż tradycyjne wylewki przygotowywane na budowie. Ten rodzaj materiału podczas wiązania kurczy się, co wymaga podzielenia podłoża na mniejsze strefy poprzez wykonanie dylatacji.