Posadzki i wylewki anhydrytowe Konin

Wylewki anhydrytowe i styrobeton w Koninie

Osoby, ceniące sobie najwyższy komfort i bezpieczeństwo, szukają nowoczesnych rozwiązań budowlanych, do wykorzystania w swoim domu czy budynku firmowym. Dlatego coraz większa liczba inwestorów odchodzi od standardowych cementowych posadzek, które nie są efektywne, przyczyniają się do strat ciepła, a ich cena jest stosunkowo wysoka.
Właśnie z myślą o takich klientach przygotowaliśmy swoją ofertę. Proponujemy nowoczesne, wysokiej jakości i skuteczne termicznie wylewki anhydrytowe oraz podłoże określane jako stryobeton, stanowiący alternatywę dla tradycyjnego styropianu, który jest bardzo kosztowny. Konin i najbliższe okolice to miejsca, w których świadczymy swoje usługi. W przypadku klientów prywatnych nasza oferta kierowana jest w szczególności do osób, które zamierzają zainwestować w ogrzewanie podłogowe, ale nie tylko.

Posadzki anhydrytowe – czym są i jakie są ich zalety?

Anhydryt to substancja krystaliczna będąca bezwodnym siarczanem wapnia. Wraz ze specjalnymi wypełniaczami oraz wodą tworzy materiał, który idealnie nadaje się do wylewki podłogowej. Olbrzymią zaletą takiego podłoża jest bezpieczny skład, w którym nie znajdują się żadne związki rakotwórcze czy wykazujące inne szkodliwe działanie dla ludzkiego zdrowia.
Najważniejszym wyróżnikiem tego materiału jest wysokie przewodzenie ciepła. Właśnie dlatego posadzka anhydrytowa idealnie nadaje się do mieszkań, w których instalowane jest ogrzewanie podłogowe – szybko się nagrzewa i oddaje ciepło do otoczenia. Co więcej, wylewki anhydrytowe wyróżniają się niską porowatością i zwartą, szczelną strukturą, w której nie tworzą się pustki powietrzne stanowiące przyczynę strat energii. Dzięki temu sprawność podłogowych systemów grzewczych znacznie wzrasta, a użytkownicy mogą cieszyć się komfortowymi warunkami termicznymi i jednoczesną oszczędnością wynikającą z redukcji zużycia mediów.
Posadzki anhydrytowe są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, mimo niewielkiej grubości i wyjątkowej lekkości. Zakup takiego podłoża to inwestycja na lata. Dzięki szybkiemu montażowi zapewniamy maksymalny komfort naszym klientom. Dodatkowo wylewka anhydrytowa szybko schnie. Można ją używać już po czterdziestu ośmiu godzinach od ułożenia. Właśnie dlatego świetnie nadaje się ona do domów jednorodzinnych, których właścicielom zależy na jak najszybszym wprowadzeniu się.

Wylewka styropianowa – kiedy sprawdzi się podłoże styrobetonowe?

Oferujemy również tzw. wylewkę styropianową, która wbrew pozorom nie jest zwykłym styropianem, a bywa stosowana zamiast niego. Nowoczesna masa styropianowa ma świetne właściwości termoizolacyjne. Dzięki wyjątkowej lekkości świetnie nadaje się ona do wzmocnienia drewnianych stropów i wyrównywania wyżłobień.
Podłoże styrobetonowe można stosować też do ocieplenia betonowego parteru. Jako materiał wytrzymały i dużo tańszy od klasycznego styropianu, jest on często używany jako warstwa izolacyjna w wielkich obiektach, jak hale magazynowe, galerie handlowe, supermarkety itp.
Oferujemy szybką wylewkę styropianową, która stworzy wysokiej jakości posadzkę w niskiej cenie. Zapraszamy do współpracy konińskich przedsiębiorców oraz klientów prywatnych.