Posadzki i wylewki anhydrytowe Lubin

Anhydryt to spoiwo, które pozyskuje się na kilka sposobów. W zależności od tego powstaje produkt o specjalistycznym zastosowaniu oraz ponadprzeciętnych właściwościach. Tworzone z niego nowoczesne posadzki w Lubinie cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na liczne zalety i łatwość wykorzystania. Dla wszystkich mieszkańców miasta i jego okolic mamy dobrą wiadomość: produkt jest dostępny na wyciągnięcie ręki poprzez naszą ofertę. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Wylewki anhydrytowe Lubin – najważniejsze zalety

W porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych anhydryt jest dużo szybszy w aplikacji. Wystarczy 48 godzin, aby posadzka była gotowa do użytkowania. To kilka, a nierzadko nawet kilkanaście razy krótszy czas oczekiwania. Pod tym względem posadzki anhydrytowe w Lubinie są więc bezkonkurencyjne. A to nie wszystkie godne uwagi zalety. Oprócz tego należy wspomnieć o:

  • dużej żywotności, będącej konsekwencją odporności na uszkodzenia mechaniczne;
  • grubości sięgającej zaledwie 5 cm, co pozwala posadzce nagrzewać się w szybkim tempie oraz oszczędzić na wysokości pomieszczeń;
  • mało porowatej powierzchni, która ułatwia konserwację i utrzymanie czystości;
  • właściwościach samopoziomujących, dzięki czemu montaż przebiega szybko oraz sprawnie.

Poza tym nie wywołują one alergii u osób uczulonych na pyły przemysłowe. Wylewki samopoziomujące w Lubinie zaliczane są więc do higienicznych i całkowicie bezpiecznych. Także dla środowiska naturalnego. Potwierdza to przyznany naszym produktom międzynarodowy certyfikat EMI-CODE Plus. Uznane na całym świecie rozwiązania świetnie sprawdzają się w lokalnych warunkach, o czym zdążyli już przekonać się nasi klienci w Lubinie.

Posadzki anhydrytowe Lubin – dwa rodzaje do wyboru

Na ofertę marki Wolplan składają się dwa rodzaje wylewek. Wybór pomiędzy nimi zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć w danym miejscu. Wobec tego przyjrzyjmy się obu produktom z bliska, aby pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Pierwszym polecanym materiałem jest CA. To wylewka zgodna z normą PN-EN13813, która występuje w klasie wytrzymałości od C20 do C35 i od F4 do F7. Lepiej przewodzi ciepło, co powoduje skrócenie czasu schnięcia. Podobnie jak wszystkie wylewki anhydrytowe w Lubinie, także ten produkt cechuje się właściwościami samorozlewnymi i samopoziomującymi. Jedyną różnicą jest konieczność przeprowadzenia obróbki powierzchniowej, a więc wyczyszczenia powierzchni papierem ściernym.

Nasz drugi materiał to Geneo. Również spełnia normę PN-EN13813 i w klasach wytrzymałości od C20 do C35 i od F4 do F7. Czym w takim razie różni się od swojej alternatywy? Przede wszystkim sposobem wykonania. To całkowicie naturalne wylewki samopoziomujące w Lubinie. Bazują na występującym w środowisku jako skała anhydrycie. Co to oznacza w praktyce? Dla klienta – prócz aspektu ekologicznego – liczy się głównie jakość wykonania. Geneo jest materiałem niewymagającym żadnej dodatkowej obróbki, np. szlifowania. Uzyskana powierzchnia cechuje się gładkością, a to pozwala na szybkie przystąpienie do okładzinowania. Co więcej, już po zaledwie ośmiu godzinach można po niej chodzić, dzięki czemu nie opóźnia wykonania drobnych prac wykończeniowych. Gotowa posadzka GENEO uzyskuje nawet efekt betonu architektonicznego i może być wykorzystywana podobnie jak inne produkty tego pokroju.

Gdzie znajdą zastosowanie nasze posadzki Lubin?

Ogółem mówiąc, wylewki anhydrytowe są uniwersalne. Można bowiem zastosować je w biurach, domach jednorodzinnych, halach magazynowych, punktach sprzedaży oraz wielu innych miejscach pracy bądź mieszkaniach. I to niezależnie od rodzaju budownictwa czy jego wieku. Dla przykładu posadzki anhydrytowe w Lubinie mogą bez problemu zostać wykorzystane w starych kamienicach. Równie dobrze sprawdzą się w nowoczesnych biurowcach.

Wybór konkretnego modelu produktu też ma znaczenie przy zastosowaniu. Wylewki CA zostały zaprojektowane z myślą o klejeniu różnego rodzaju płytek podłogowych, parkietów czy wielowarstwowych desek. Stanowią przy tym doskonałą bazę pod panele podłogowe czy żywice. Z kolei na wylewkach anhydrytowych Geneo – oprócz wymienionych już sposobów wykończenia – da się też zamontować panele winylowe czy żywice.

Wylewki samopoziomujące Lubin – znakomite rozwiązanie dla ogrzewania podłogowego

Głównym powodem inwestowania w posadzki tego typu są ich świetne właściwości związane z przewodzeniem ciepła. W efekcie dobrze współgrają z ogrzewaniem podłogowym. Wylewki anhydrytowe w Lubinie szybko (o wiele szybciej niż standardowe posadzki cementowe) oddają energię cieplną do otoczenia. Znajdujący się pod nimi system grzewczy nie jest więc blokowany. To przekłada się bezpośrednio na szybsze osiągnięcie pożądanej temperatury, a także wynikające z tego oszczędności.

Najlepsze podłoże pod wylewkę – styrobeton Lubin

W naszym asortymencie znajdują się też rozwiązania termoizolacyjne, które współgrają z proponowanymi posadzkami. Styrobeton w Lubinie może posłużyć jako forma przygotowania podłoża pod wylewkę anhydrytową dzięki swoim właściwościom, wśród których znajdują się:

  • niepalność lub nie łatwopalność (w zależności od rodzaju),
  • brak związków toksycznych,
  • dźwiękoszczelność,
  • termoizolacyjność,
  • niewrażliwość na rozwój pleśni i wilgoć,
  • błyskawiczne schnięcie oraz twardnienie.

Poza tym jest bardzo lekki, więc ogranicza koszt i czas realizacji inwestycji. Styrobeton w Lubinie cieszy się też zainteresowaniem z uwagi na szerokie zastosowanie. Warto wymienić chociażby możliwość użycia go w charakterze wylewki wyrównującej na belkach drewnianych czy podłogach na poddaszach i stropach łukowych, podbudowę pod jastrychy, izolację termiczną w podłogach supermarketów i powierzchni asfaltowych, a nawet masy wyrównującej surowe stropy przeznaczone do montażu instalacji.

Pragniemy podkreślić, że tworzone przez nas posadzki w Lubinie wyróżniają się jeszcze wyjątkowo korzystną ceną. Kompleksowa realizacja wraz z zakupem materiałów jest wyceniana indywidualnie. Więcej informacji na ten temat oraz szczegółach współpracy udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do którego serdecznie zachęcamy.