Posadzki i wylewki anhydrytowe Oleśnica

Posadzki i wylewki anhydrytowe Oleśnica

Inwestorom z Oleśnicy, poszukujących trwałych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie posadzek, polecamy solidne i nowoczesne wylewki anhydrytowe. Nasza oferta obejmuje kompletny montaż tego rodzaju podłóg w dowolnym budynku mieszkalnym, biurowym, gospodarczym lub przemysłowym. Jako generalny wykonawca, od lat specjalizujący się w układaniu alternatywnych systemów posadzkowych, zapewniamy kompleksową obsługę, doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie realizacji.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Właściciele domów i budynków przemysłowych przyzwyczajeni do klasycznych posadzek betonowych, często nie zdają sobie sprawy z faktu, że obecnie dostępne są alternatywne, znacznie łatwiejsze w montażu i bardziej komfortowe w użytkowaniu rozwiązania. Jednym z nich są samopoziomujące posadzki anhydrytowe, które nie wymagają dodatkowego docieplania styropianem, świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym i mogą być pokryte każdym z najpopularniejszych rodzajów okładziny.
Proponowana przez nas wylewka anhydrytowa jest lekka, przez co nie obciąża stropu i nie wymaga specjalistycznej konstrukcji w odróżnieniu od podłóg betonowych. Wyróżnia ją bardzo wysoka przenikalność cieplna, dzięki której wylewki anhydrytowe uznawane są za odpowiednie dla systemów ogrzewania podłogowego. Jednak na tym nie kończy się bogaty katalog zalet, jakimi odznaczają się tego typu rozwiązania. Do najważniejszych korzyści, uzyskiwanych dzięki inwestycji w posadzki z anhydrytu, należą:
– szybki montaż (już po 48 godzinach wylewka jest gotowa do pełnej eksploatacji),
– gładka lub porowata powierzchnia w zależności od formy obróbki,
– możliwość układania każdej okładziny: od paneli, poprzez parkiet, aż po płytki ceramiczne,
– nowoczesna, bogata estetyka,
– doskonała szczelność oraz homogeniczna struktura,
– lekkość posadzki (niewielka grubość warstwy),
– długa żywotność i odporność na uszkodzenia.

Posadzka anhydrytowa – jaką wybrać?

W odpowiedzi na zróżnicowane wymagania względem wytrzymałości, przeznaczenia i sposobu wykończenia podłogi, nasza oferta na terenie Oleśnicy obejmuje dwa rodzaje posadzek anhydrytowych:
– wylewki typu CA
– posadzki typu GENEO.
CA to lekka, samopoziomująca wylewka, która po szlifowaniu papierem ściernym uzyskuje delikatnie porowatą powierzchnię. Sprawdzi się idealnie w sytuacji, gry podłoga ma zostać pokryta płytkami, panelami, deskami czy żywicą.
Z kolei posadzki anhydrytowe GENEO, oprócz tego, że równie dobrze przewodzą ciepło, charakteryzują się również bardzo szybkim montażem, a podłoga jest gotowa do użytkowania już po 8 godzinach. Poza tym brak dodatkowej obróbki zapewnia jej gładką, pozbawioną porów strukturę. Doskonale sprawdzi się ona przy docelowym pokryciu deską, parkietem, wykładziną dywanową, glazurą, a nawet panelami winylowymi.

Ekologiczna wylewka styrobetonowa

Uzupełnienie naszej oferty, z której może skorzystać zarówno Oleśnica, jak i okoliczne miejscowości, stanowi wylewka styropianowa, określana jako styrobeton. Tego rodzaju podłogi idealnie nadają się do wnętrz mieszkalnych o kilku kondygnacjach. Warto pomyśleć o nich przy modernizacji starych stropów, jak również planując ogrzewanie podłogowe na piętrze. Masa styropianowa nie wymaga dodatkowego docieplenia posadzki, co gwarantuje oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Ceny wylewek anhydrytowych i styrobetonowych

Koszt wykonania wylewki anhydrytowej, podobnie jak posadzki z masy styropianowej, zależy od kilku indywidualnych czynników. Cena warunkowana jest powierzchnią wylewki, jej planowaną grubością oraz parametrami ewentualnego ogrzewania podłogowego.
Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz, e-mail lub telefon – z przyjemnością doradzimy wybór odpowiedniego rozwiązania, udzielając wyczerpujących informacji na temat naszych nowoczesnych systemów posadzkowych.