Posadzki anhydrytowe

Najlepsze na ogrzewanie podłogowe

Wylewki anhydrytowe Wolplan

WOLPLAN oferuje całą gamę wylewek anhydrytowych w zależności od okładziny wierzchniej. Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu posadzki odpowiednie pod każdy rodzaj okładzin. Nasze posadzki anhydrytowe dzielą się na dwie grupy, CA, oraz Geneo. Wylewki CA jak i Geneo zostały przebadane przez GEV instytut i otrzymały prestiżowy certyfikat EMICODE, który jest przyznawany produktom nie zawierającym substancji szkodliwych dla zdrowia. Nasze posadzki są produkowane wyłącznie z naturalnych składników i dlatego są bezpieczne dla ciebie i twoich bliskich. Nasze posadzki dzielimy na dwie grupy

Wylewki anhydrytowe CA

Naturalne wylewki anhydrytowe CA to produkt najwyższej klasy wyróżniony certyfikatem EMICDE, który potwierdził, że jest on pozbawiony substancji szkodliwych dla zdrowia. Wylewka anhydrytowa WOLPLAN CA to wylewka która idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe tak jak w przypadku Geneo wylewka CA nie ma właściwości szybkoschnących.
Wylewka anhydrytowa WOLPLAN CA tak jak w przypadku Geneo ma bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła dlatego już po kilkudziesięciu minutach można się cieszyć ciepłą podłogą. Tak jak Geneo wylewka Ca posiada bardzo dobre właściwości samorozlewne i samopoziomujące.

Parametry techniczne

Wylewki anhydrytowe Geneo

Wylewka anhydrytowa Geneo jest produktem jedynym w swoim rodzaju tak jak wylewka CA otrzymała certyfikat nadany przez niemiecki instytut chemii Budowlanej GEV i jest pozbawiona substancji szkodliwych dla zdrowia. Wylewka anhydrytowa GENEO to przede wszystkim naturalna posadzka, która skraca czas realizacji ponieważ czas jej schnięcia został zredukowany do minimum. Ze względu na ten fakt już po ośmiu godzinach można po niej chodzić i wykonywać drobne prace wykończeniowe. W odróżnieniu od syntetycznej wylewki anhydrytowej posadzki GENEO nie trzeba szlifować. Wylewka GENEO Posiada bardzo dobre właściwości samorozlewne i samopoziomujące. Idealnie nadająca się pod ogrzewanie podłogowe. Gotowa posadzka GENEO posłużyć może również jako efekt „betonu architektonicznego” i nie ma koneczności okładzinowania.

Parametry techniczne
Wylewki anhydrytowe wolplan

Naturalne posadzki anhydrytowe

Opatrzone certyfikatem EMICODE

Naszym celem jest dbanie o zdrowie wszystkich klientów korzystających z naszych usług. Dlatego produkujemy nasze produkty wyłącznie z naturalnych składników.

lekki ekologiczne wylewki styrobetonowe wolplan

Styrobeton

Potrzebujesz podkładu podłogowego?

Mamy dla ciebie rewelacyjne rozwiązanie. Nowoczesna metoda termoizolacji podłogowej z pewnością spełni twoje oczekiwania.

Kilka ciekawostek o posadzkach anhydrytowych i ich pochodzeniu.

Jaka grubość wylewki?

Średnia grubość wylewki anhydrytowej to zaledwie 4,5 cm. Dlatego zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala nam oszczędzić na wysokości pomieszczeń.

Co to jest anhydryt.

Zacznijmy od tego, że w wylewkach anhydrytowych anhydryt jest spoiwem, tak jak w wylewkach cementowym spoiwem jest cement. Anhydryt jest pozyskiwany na trzy różne sposoby i w zależności od sposobu pozyskiwania otrzymał on swoją nazwę.

Anhydryt dzieli się na:

  • naturalny jako kopalina, który jest stosowany w wylewkach Wolplan.
  • syntetyczny pochodzący z przetwórstwa skały wapiennej fluorytu, i jest stosowany w wylewkach Wolplan.
  • termiczny pochodzenia przemysłowego, którego nie stosujemy.

Dlaczego warto zastosować wylewkę anhydrytową.

Wiele można by pisać o przewodności cieplnej wylewek anhydrytowych i ich  zastosowaniu na ogrzewanie podłogowe. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na innych zaletach tych wylewek.

Główną zaletą jest możliwość wykonywania posadzek anhydrytowych na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji podziałowych. Wylewka anhydrytowa stwarza duże możliwości kreatywnego układania podłóg czy to z ogrzewaniem podłogowym, czy bez. W celu umożliwienia układania cienkowarstwowych okładzin podłogowych, w wielu przypadkach można wyeliminować masy szpachlowe, warstwy wygładzające i inne zabiegi, które są niezbędne na jastrychach cementowych.

Drugą główną zaletą wylewki anhydrytowej jest możliwość zmieszenia grubości posadzki w obiektach, w których szczególną rolę gra obciążenie stropu lub brak wysokości pomieszczeń.

W odróżnieniu do posadzek cementowych możemy w sposób płynny podnosić wytrzymałość wylewki bez obaw, że nastąpi jej odkształcanie.

Koleją zaletą jest możliwość podania masy w postaci płynnej na duże wysokości.

Największą zaletą posadzek anhydrytowych WOLPLAN jest to, że nie wywołują one alergii u osób uczulonych na pyły przemysłowe.