Mieszkasz w Jeleniej Górze i szukasz wylewki anhydrytowej?
Nie mogłeś trafić lepiej. Nasza firma zajmuje się wykonywaniem wylewek anhydrytowych od ponad 10 lat. Prowadziliśmy wiele realizacji na terenie Jeleniej Góry i okolic. Nasze wylewki jako jedyne w Polsce zostały opatrzone certyfikatem EMICODE, co świadczy o tym, że są bezpieczne.
Szukasz oferty na wykonanie wylewki anhydrytowej? Skorzystaj z formularza, odpowiedz na kilka pytań a indywidualną ofertę wyślemy do ciebie e-mailem. Kliknij w przycisk poniżej i przejdź do formularza.
Kilka ciekawostek o wylewkach anhydrytowych i ich pochodzeniu.
Jaka grubość wylewki anhydrytowej?
Średnia grubość wylewki anhydrytowej to zaledwie 5 cm. Dlatego zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala nam oszczędzić na wysokości pomieszczeń. Dzięki niewielkiej grubości posadzka anhydrytowa nagrzew się w bardzo szybkim tępie.
Co to jest anhydryt.
Zacznijmy od tego, że w wylewkach anhydrytowych anhydryt jest spoiwem, tak jak w wylewkach cementowym spoiwem jest cement. Anhydryt jest pozyskiwany na trzy różne sposoby i w zależności od sposobu pozyskiwania otrzymał on swoją nazwę.
Anhydryt dzieli się na:
- naturalny jako kopalina, który jest stosowany w wylewkach WOLPLAN GENEO.
- syntetyczny pochodzący z przetwórstwa skały wapiennej fluorytu, i jest stosowany w wylewkach WOLPLAN CA.
- termiczny pochodzenia przemysłowego, którego nie stosujemy.

Dlaczego warto zastosować wylewkę anhydrytową WOLPLAN.
Wiele można by pisać o przewodności cieplnej wylewek anhydrytowych i ich zastosowaniu na ogrzewanie podłogowe. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na innych zaletach tych wylewek.
Główną zaletą jest możliwość wykonywania posadzek anhydrytowych na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji podziałowych. Wylewka anhydrytowa stwarza duże możliwości kreatywnego układania podłóg czy to z ogrzewaniem podłogowym, czy bez. W celu umożliwienia układania cienkowarstwowych okładzin podłogowych, w wielu przypadkach można wyeliminować masy szpachlowe, warstwy wygładzające i inne zabiegi, które są niezbędne na jastrychach cementowych.
Drugą główną zaletą wylewki anhydrytowej jest możliwość zmieszenia grubości posadzki w obiektach, w których szczególną rolę gra obciążenie stropu lub brak wysokości pomieszczeń.
W odróżnieniu do posadzek cementowych możemy w sposób płynny podnosić wytrzymałość wylewki bez obaw, że nastąpi jej odkształcanie.
Koleją zaletą jest możliwość podania masy w postaci płynnej na duże wysokości.
Największą zaletą posadzek anhydrytowych WOLPLAN jest to, że nie wywołują one alergii u osób uczulonych na pyły przemysłowe.