Wylewki i posadzki anhydrytowe Katowice

Najlepsze do ogrzewania podłogowego

WOLPLAN – profesjonalne wylewki anhydrytowe Katowice i okoliczne miejscowości

Podstawową specjalizacją naszej firmy jest produkcja wylewek anhydrytowych uzyskiwanych przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników. Działamy m.in. na terenie Katowic oraz w okolicznych miejscowościach, współpracując zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z instytucjami. Do głównych atutów naszych posadzek anhydrytowych zaliczyć należy bezpieczeństwo ich stosowania. Produkty te jako jedyne na całym rodzimym rynku opatrzone są międzynarodowym certyfikatem EMICODE, który stanowi potwierdzenie ich przynależności do kategorii materiałów tzw. zdrowego budownictwa.

Posadzki anhydrytowe od WOLPALN w różnych wariantach

W ramach rozbudowanej oferty WOLPLAN odnajdą Państwo szeroki i mocno niejednolity wachlarz wylewek anhydrytowych możliwych do wykorzystania w połączeniu z dowolni typami wierzchnich okładzin. Spośród nich wyróżnić można dwa główne rodzaje, czyli wylewki niewymagające szlifowania oraz ich odpowiedniki, w przypadku których obróbka powierzchniowa jest konieczna.

Do pierwszej z wyszczególnionych grup należą naturalne wylewki anhydrytowe GENEO. Ich receptura opiera się na anhydrycie w naturze występującym w postaci skały. Posadzki tego typu dostępne są w różnych wariantach wytrzymałości, obejmując klasy od C20 do C35 oraz klasy z przedziału F4-F7. Są to również wylewki samopoziomujące o optymalnych właściwościach samorozlewnych. Ze względu na fakt, że nie wymagają szlifowania, okładzinę można kłaść od razu po wyschnięciu. Ich naturalnie gładka powierzchnia sprawia, że doskonale sprawdzą się przede wszystkim jako posadzka pod żywice oraz panele winylowe, jednak z powodzeniem można wykorzystać je także pod wiele innych typów okładzin, jak płytki lub dywanowe wykładziny. Jednocześnie wylewka GENEO skraca też czas przeprowadzanych prac, ze względu na to, że już po zaledwie 8 godzinach od aplikacji można się po niej swobodnie przemieszczać.

Drugim ze wspomnianych wariantów naszych posadzek jest wymagająca szlifowania wylewka anhydrytowa CA. Występuje w takich samych klasach wytrzymałości jak jej wcześniej opisywana odpowiedniczka i podobnie jak ona także cechuje się właściwościami samopoziomującymi. Po powierzchniowej obróbce ściernej zyskuje delikatną szorstkość, dzięki czemu idealnie nadaje się na materiał pod deski wielowarstwowe, płytki podłogowe czy parkiet. Dobrze sprawdza się również w połączeniu z żywicami oraz panelami podłogowymi. Istotną zaletą tej wylewki są ponadto optymalne właściwości przewodzenia ciepła.

lekki ekologiczne wylewki styrobetonowe wolplan

Styrobeton

Podkład i termoizolacja

Styrobeton jest to innowacyjny produkt o właściwościach termoizolacyjnych, który jest stosowany do wyrównywania stropów na, których można układać instalację ogrzewania podłogowego bez konieczności rozkładania styropianu. Idealnie nadaje się do renowacji drewnianych stropów i nie tylko.

naturalne posadzki anhydrytowe lekkie wylewki styrobetonowe wolplan

Wylewki anhydrytowe

Przyjazne dla otoczenia - zdobywca EMI-CODE

Nasze nisko emisyjne wylewki anhydrytowe jako jedyne w Polsce zostały wyróżnione znakiem EMI-CODE Plus. Jednak nie jest to jedyna zaleta, gdyż charakteryzują się wysoką wytrzymałością, oraz posiadają doskonałe właściwości przewodzenia ciepła.

Styrobeton – efektywna termoizolacja posadzek na terenie Katowic

Jedną z nowości w naszej ofercie jest właśnie styrobeton, czyli innowacyjny, stosowany zamiast styropianu wyrób o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Jeśli chodzi zatem o wylewki anhydrytowe Katowice są miastem, gdzie możemy Państwu zaoferować nie tylko kompleksowe wykonanie posadzek, ale także ich profesjonalną termoizolację.

Do głównych zalet tego materiału zaliczyć należy cechy takie jak m.in.:

  • lekkość, dzięki której z powodzeniem można wykorzystać go na stropach o niskiej nośności,
  • właściwości wygłuszające,
  • ekologiczność – do produkcji styrobetonu używamy granulatu z podkładów styropianowych, które nie podlegają procesowi utylizacji,
  • samorozlewność sprawiająca, że perfekcyjnie pokrywa wszystkie obecne w ramach danej nawierzchni szczeliny niemożliwe do wypełnienia przy zastosowaniu konwencjonalnego podkładu styropianowego,
  • atrakcyjna cena – przy wszystkich wymienionych atutach koszty zastosowania styrobetonu wciąż pozostają bardzo konkurencyjne względem standardowych rozwiązań.

Na koniec warto zaznaczyć, że oprócz Katowic posadzki anhydrytowe oraz styrobeton oferujemy także w wielu innych regionach kraju – obszarem naszej działalności objęty jest zarówno Śląsk, jak i wszystkie pozostałe województwa Polski. W przypadku zatem zainteresowania współpracą do kontaktu serdecznie zapraszamy bez względu na lokalizację Państwa domu, firmy lub innej nieruchomości – WOLPLAN – profesjonalne wylewki oraz styrobeton Śląsk i cała Polska.