Szukasz wykonawcy wylewki anhydrytowej w Wałbrzychu lub okolicach?
Dobrze trafiłeś, znalazłeś nie tylko wykonawcę ale i producentem wylewek anhydrytowych WOLPLAN, bazujących na naturalnych składnikach.
Wałbrzych jest miastem oddalonym o zaledwie 70 kilometrów od siedziby marki WOLPLAN. Właśnie dlatego mieszkańcy Wałbrzycha tak często wybierają nasze usługi i mogą cieszyć się konkurencyjnymi cenami wylewek anhydrytowych i styrobetonowych w swoim mieście i okolicach.
Zajmujemy się wykonywaniem wylewek anhydrytowych i styrobetonowych w całej Polsce, nie tylko na terenie Wałbrzycha, czy Dolnego Śląska. Wszystkim naszym klientom gwarantujemy profesjonalną obsługę i szybkie terminy realizacji.
Mieszkam w Wałbrzychu, jak szybko mogę otrzymać ofertę na wylewkę anhydrytową?
Oferty przygotowujemy w kolejności chronologicznej, i wysyłamy do naszych klientów jak najszybciej to tylko możliwe. Zazwyczaj nasi klienci otrzymują oferty już następnego dnia.
Każda z naszych ofert na wykonanie posadzki anhydrytowej jest tworzona indywidualnie, dlatego jej przygotowanie czasami trwa kilka dni.
Jeżeli jesteś z Wałbrzycha i szukasz wykonawcy wylewek anhydrytowych czy styrobetonowych, najszybszym sposobem na otrzymanie oferty jest wypełnienie formularza.
Jeśli chcesz otrzymać ofertę na wylewkę anhydrytową w Wałbrzychu lub okolicy kliknij w przycisk poniżej lub przejdź do zakładki oferty.
Co powinieneś wiedzieć o wylewkach anhydrytowych.
Wylewka anhydrytowa to masa samorozlewna o właściwościach samopoziomujących. Posiada bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła. Po zastygnięciu tworzy równą, mocną, jednolitą powierzchnię, nie dzieloną dylatacjami podziałowymi, jak to ma miejsce w wylewkach cementowych. Wylewki anhydrytowe dzieli się na dwa rodzaje, takie które po wyschnięciu trzeba przeszlifować oraz takie, których się nie szlifuje.
Wylewki które się szlifuje:
WOLPLAN CA to wylewka, która wymaga szlifowania tzn. przetarcia jej powierzchni papierem ściernym. Robimy to po to, żeby przyspieszyć jej wysychanie resztkowe, nadając jej szorstką powierzchnię. Przy okazji zdejmujemy z powierzchni wszelkie luźne elementy. Do tak przygotowanej powierzchni płytkarze nie boją się kleić płytek, a parkieciarze – drewnianej podłogi. Wylewka WOLPLAN CA jest produkowana na bazie spoiwa syntetycznego, które jest pozyskiwane ze skały fluorytowej.
Wylewki które się nie szlifuje:
WOLPLAN GENEO to wylewka, która rzeczywiście nie wymaga szlifowania, czyli jej zaletą jest to, że nie wymaga dodatkowej pracy od firmy. Natomiast ma taką wadę, jak każdy inny jastrych anhydrytowy nie wymagający szlifowania, tzn. dłużej schnie, czyli ok. 1mm/ 48godz. Bardzo szybko staje się powierzchniowo twarda, bo po ok. 8 godz. można po niej chodzić. Po zastygnięciu ma gładką, twardą powierzchnię, gotową do dalszych warstw podłogowych. Można do niej kleić drewno, płytki, tarket czy wylać żywicę. WOLPLAN GENEO jest produkowany przy użyciu naturalnej anhydrytowej kopaliny skalnej.
Obie wylewki są produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników bezpiecznych dla wykonawcy oraz inwestora. Wylewki anhydrytowe są dostępne w różnych klasach wytrzymałości od F4 do F7. Ich minimalna grubość to 3,5 cm. Wylewki o takiej grubości stosowane są na warstwie izolacji termicznej jako jastrych bez ogrzewania podłogowego. Odpowiednia grubość wylewki anhydrytowej na ogrzewanie podłogowe to 5cm, przy takiej grubości wylewki nasz grzejnik podłogowy będzie pracował optymalnie. Natomiast maksymalna grubość to 9cm. Nie zaleca się wykonywania wylewek anhydrytowych o grubości przekraczającej 9cm, ponieważ nie uda się ich wysuszyć do wilgotności poniżej 0,5%. To z kolei jest konieczne w celu prowadzenia dalszych prac.

Proces suszenia i wygrzewania wylewki anhydrytowej.
Po wykonaniu wylewki anhydrytowej przez 48 godzin należy ją chronić przed przeciągiem, bezpośrednim nasłonecznieniem i mrozem.
Od 3 dnia po wylaniu posadzki, pomieszczenie należy gruntownie wywietrzyć, najlepiej robić to w porze dnia, gdy wilgotność powietrza jest najmniejsza.
Po wylaniu jastrychu w okresie dojrzewania wylewki do okładzionowania (schnięcia jastrychu) temperatura w pomieszczeniu nie może być niższa niż 5°C. Proces dojrzewania jastrychu uważa się za zakończony jeżeli poziom wilgotności szczątkowej
jastrychu pod dany rodzaj okładziny został osiągnięty.
Czwartego dnia można rozpocząć proces grzania funkcjonalnego:
- Ustawić ogrzewanie na temperaturę 25°C, wyłączyć automatyczną funkcję redukcji temperatury w nocy. Temperaturę 25°C należy utrzymywać przez kolejne 3 dni.
- W ciagu następnych dni należy zwiększać temperaturę o 10°C dziennie, aż do osiągnięcia maksymalnej temperatury, tj. w przypadku wodnego ogrzewania podłogowego +55°C, a w przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego – maksymalnie +65°C.
- Przez kolejne dni i noce należy tę temperaturę utrzymywać do momentu uzyskania suchego jastrychu.
Jak sprawdzić czy wylewka anhydrytowa jest już sucha?
Dla wstępnej orientacji, czy posadzka jest już suchy, można wykonać „test foliowy”. Test ten polega
na dokładnym przyklejeniu 1m2 folii PE do wylewki i pozostawieniu jej na 24 godziny. Jeżeli po tym okresie czasu powierzchnia folii bezpośrednio przylegająca do jastrychu jest absolutnie sucha (brak pary, skroplin), wówczas można domniemać, że posadzka osiągnął dojrzałość do prowadzenia dalszych prac. Niemniej jednak wylewkę anhydrytową WOLPLAN CA uznaje się za suchą, gdy po sprawdzeniu higrometrem typu CM, poziom wilgotności szczątkowej wylewki wynosi ≤0,3 CM-%. Jedynie pomiar aparatem CM jest wiarygodnym źródłem informacji o poziomie wilgotności szczątkowej posadzki anhydrytowej. Dopuszczalny poziom tejże wilgotności pozwala na wykonanie dowolnej okładziny podłogowej na wylewkach anhydrytowych WOLPLAN.
- Po uzyskaniu pozytywnego wyniku suchości wylewki, należy rozpocząć proces schładzania przez obniżanie temperatury o 10°C dziennie, aż do momentu, gdy powierzchnia posadzki uzyska temperaturę 18°C – 20°C.
-
W trakcie całego procesu osuszania wylewki anhydrytowej należy wietrzyć pomieszczenia .
Dodatkowe wskazówki:
W żadnym wypadku nie można przekroczyć temperatury maksymalnej, tj. 55°C lub 65°C.
W przypadku, gdy wylewka z powodu niekorzystnych warunków budowlanych nie osiągnęła po zalecanym czasie dojrzałości, zaleca się po 3-dniowej przerwie (wyłączenie ogrzewania) ponowne rozpoczęcie całego procesu osuszania.
Spadek temperatury poniżej 5°C w pomieszczeniu w okresie dojrzewania jastrychu do okładzinowania grozi trwałym uszkodzeniem wylewki WOLPLAN.