wylewki-podklady-posadzki-warszawa
posadzki-anhydrytowe-warszawa

Naturalne wylewki anhydrytowe

Budujesz dla siebie? Buduj zdrowo

Nasze posadzki są produkowane wyłącznie na bazie naturalnych składników i dlatego są bezpieczne dla ciebie i twoich bliskich. Posiadają międzynarodowy certyfikat EMICODE i zaliczone zostały- jako jedyne wylewki na rynku polskim -do elitarnej grupy materiałów zdrowego budownictwa.

WOLPLAN oferuje całą gamę wylewek anhydrytowych pod każdy rodzaj okładziny wierzchniej. Nasze posadzki anhydrytowe dzielą się na dwie grupy: wymagające szlifowania oraz takich, których się nie szlifuje.

Wylewki anhydrytowe CA

 

Są materiałem wymagającym obróbki powierzchniowej tj. czyszczenia powierzchni papierem ściernym. Dzięki temu uzyskujemy delikatnie szorstką powierzchnię, idealną do klejenia każdego rodzaju płytek podłogowych, parkietów lub deski wielowarstwowej. Doskonale nadają się pod panele podłogowe czy żywice.

Te wylewki WOLPLAN są zgodne z normą PN-EN13813 i mogą występować w klasach wytrzymałości od C20 do C35 i od F4 do F7. Wylewka anhydrytowa CA ma bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła, dlatego już po kilkudziesięciu minutach można się cieszyć ciepłą podłogą. Ta wylewka anhydrytowa posiada właściwości samorozlewne i samopoziomujące.

Parametry techniczne

Naturalne wylewki anhydrytowe GENEO

 

Naturalne wylewki anhydrytowe Geneo są produktem jedynym w swoim rodzaju, ponieważ bazuje na anhydrycie naturalnym, występującym w przyrodzie jako skała.

Wylewki WOLPLAN GENEO spełniają normą PN-EN13813, która wyznacza europejski standard podkładów podłogowych. Te naturalne wylewki anhydrytowe  mogą występować w klasach wytrzymałości od C20 do C35 i od F4 do F7.

Wylewka anhydrytowa GENEO to przede wszystkim naturalna posadzka bez szlifowania i jest materiałem gotowym do dalszego okładzinowania. Nie trzeba powierzchni GENEO szlifować, żeby przykleić parkiet czy deskę. Ze względu na swoją równą powierzchnię jest posadzką, która świetnie nadaje się pod panele winylowe czy żywice. Oczywiście można do niej kleić płytki, czy układać panele podłogowe lub wykładzinę dywanową.

Zastosowanie wylewki GENEO skraca czas wykonania całej budowy, ponieważ już po ośmiu godzinach można po niej chodzić i wykonywać drobne prace wykończeniowe. Wylewka GENEO posiada bardzo dobre właściwości samorozlewne i samopoziomujące. Idealnie nadaje się na ogrzewanie podłogowe i bez ogrzewania podłogowego. Gotowa posadzka GENEO posłużyć może również jako efekt „betonu architektonicznego”.

Parametry techniczne
Styrobeton

Styrobeton

Potrzebujesz podkładu podłogowego?

Mamy dla ciebie rewelacyjne rozwiązanie. Nowoczesna metoda termoizolacji podłogowej z pewnością spełni twoje oczekiwania.

wylewki cementowe

Wylewki Cementowe

Samorozlewne

Nasz najnowszy produkt, samorozlewne wylewki cementowe samopoziomujące o podobnych parametrach do wylewek anhydrytowych

Kilka ciekawostek o wylewkach anhydrytowych i ich pochodzeniu.

Jaka grubość wylewki anhydrytowej?

Średnia grubość wylewki anhydrytowej to zaledwie 5 cm. Dlatego zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala nam oszczędzić na wysokości pomieszczeń. Dzięki niewielkiej grubości posadzka anhydrytowa nagrzew się w bardzo szybkim tępie.

Co to jest anhydryt.

Zacznijmy od tego, że w wylewkach anhydrytowych anhydryt jest spoiwem, tak jak w wylewkach cementowym spoiwem jest cement. Anhydryt jest pozyskiwany na trzy różne sposoby i w zależności od sposobu pozyskiwania otrzymał on swoją nazwę.

Anhydryt dzieli się na:

  • naturalny jako kopalina, który jest stosowany w wylewkach WOLPLAN GENEO.
  • syntetyczny pochodzący z przetwórstwa skały wapiennej fluorytu, i jest stosowany w wylewkach WOLPLAN CA.
  • termiczny pochodzenia przemysłowego, którego nie stosujemy.

Dlaczego warto zastosować wylewkę anhydrytową.

Wiele można by pisać o przewodności cieplnej wylewek anhydrytowych i ich  zastosowaniu na ogrzewanie podłogowe. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na innych zaletach tych wylewek.

Główną zaletą jest możliwość wykonywania posadzek anhydrytowych na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania dylatacji podziałowych. Wylewka anhydrytowa stwarza duże możliwości kreatywnego układania podłóg czy to z ogrzewaniem podłogowym, czy bez. W celu umożliwienia układania cienkowarstwowych okładzin podłogowych, w wielu przypadkach można wyeliminować masy szpachlowe, warstwy wygładzające i inne zabiegi, które są niezbędne na jastrychach cementowych.

Drugą główną zaletą wylewki anhydrytowej jest możliwość zmieszenia grubości posadzki w obiektach, w których szczególną rolę gra obciążenie stropu lub brak wysokości pomieszczeń.

W odróżnieniu do posadzek cementowych możemy w sposób płynny podnosić wytrzymałość wylewki bez obaw, że nastąpi jej odkształcanie.

Koleją zaletą jest możliwość podania masy w postaci płynnej na duże wysokości.

Największą zaletą posadzek anhydrytowych WOLPLAN jest to, że nie wywołują one alergii u osób uczulonych na pyły przemysłowe.

Nowoczesne posadzki anhydrytowe

Stosując nasze posadzki anhydrytowe łatwo zaoszczędzić dużo czasu na pracach budowlanych. Po wykonaniu gotowej wylewki kolejne ekipy wykonawców są w stanie wrócić do zadań już po 4 dniach, dzięki czemu przerwa w budowie będzie znacznie krótsza niż w przypadku stosowania wylewek betonowych. Wylewka anhydrytowa samopoziomująca pozwala uzyskać idealnie równą powierzchnię bez konieczności wykonywania dodatkowych prac. Jest ona lżejsza od konwencjonalnej wylewki cementowej, więc tym samym mniej obciąża konstrukcję budynku w tym stropu – nadaje się zatem do obiektów remontowanych oraz zabytkowych, wymagających ostrożnych działań.

Sprawdzona wylewka pod ogrzewanie podłogowe

Właściwości wylewek anhydrytowych sprawiają, że doskonale przewodzą one ciepło, co zostało już wcześniej wspomniane. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dużo szybciej niż wylewki cementowe oddają one energię cieplną, która jest następnie przekazywana do pomieszczenia. Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe to zatem doskonały pomysł, jeżeli właściciele zamierzają korzystać z takiego systemu grzewczego.

Charakterystyka tej wylewki powoduje także, że bardzo dobrze uszczelnia ona ogrzewanie podłogowe, minimalizując jakiekolwiek straty cieplne. Anhydrytowa wylewka pod ogrzewanie podłogowe zapewnia wydajność, jakiej nie są w stanie dać rozwiązania alternatywne.

Wylewka anhydrytowa samopoziomująca

Posadzki anhydrytowe są niezwykle łatwe w aplikacji, a do tego po skończonych pracach teren nie będzie zaśmiecony workami czy pyłem. Najczęściej stosuje się je w pokojach mieszkalnych, korytarzach, biurach, salonach czy holach. Cena takiego rozwiązania jest niezwykle konkurencyjna, jeśli weźmie się pod uwagę możliwości, jakie daje.

Wylewka samopoziomująca anhydrytowa tworzy idealny podkład pod wszelkiego rodzaju płytki czy panele. Dzięki równej powierzchni oszczędza się na zużyciu kleju oraz zyskuje pewność, że położona podłoga nie będzie wymagała dodatkowych prac. Wylewka może być aplikowana zarówno ręcznie, jak i przy pomocy specjalistycznych urządzeń.