Alternatywne rozwiązania w dziedzinie tworzenia podłóg cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że posadzki anhydrytowe rozwiązują wiele problemów, które występują przy korzystaniu z tradycyjnego cementu. Zachęcamy do poznania wszystkich zalet tego nowoczesnego materiału.
Które posadzki anhydrytowe są lepsze?
Istnieją aż 3 rodzaje anhydrytu, z których dwa znajdują się w naszej ofercie. Przemysłowa wersja materiału powstaje przy użyciu metody mokro-wapniakowej. Nasza firma oferuje poniższe warianty:
- Wylewki anhydrytowe CA. Wymagają szlifowania papierem ściernym ze względu na dość szorstką powierzchnię. Wystarczy kilkadziesiąt minut, aby ociepliła podłogę do wymaganego poziomu.
- Posadzki anhydrytowe GENEO. To wersja całkowicie naturalna. Wyróżniają się gładką powierzchnią, więc nie trzeba ich szlifować. Po 8 godzinach od zastosowania można zacząć z nich korzystać, co wygodne się podczas prac wykończeniowych.
Obie wylewki samopoziomujące oraz samorozlewne występują w klasie wytrzymałości C20-C35 i F4-F7, a ich produkcja jest zgodna z obowiązującą normą PN-EN13813. Którą więc wybrać? To zależy od założeń projektowych oraz osobistych preferencji. Poznań może być szczególnie zainteresowany naturalną wersją anhydrytu – GENEO – ze względu na bardzo dobre przewodzenie ciepła. W ten sposób maksymalizowane są korzyści z coraz powszechniejszego ogrzewania podłogowego. Nadają się do paneli podłogowych i winylowych, a także żywic czy wykładzin dywanowych. Z kolei wylewki anhydrytowe CA sprawdzą się lepiej w przypadku płytek, parkietów oraz desek wielowarstwowych. Trzeba zaznaczyć, że cechują się równie dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.
Jakie zalety mają nasze wylewki anhydrytowe?
Zastosowanie materiału jest jasne, ale jakie daje on korzyści? Wielkopolska powinna docenić przede wszystkim:
- bezpieczeństwo użytkowania,
- ponadprzeciętną żywotność,
- łatwość tworzenia wylewki,
- lekkość,
- elastyczność,
- odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.
Dzięki tym zaletom anhydryt pozostaje bezkonkurencyjny na rynku budowlanym.